Jak sprzedać mieszkanie cz.8

Jak sprzedać mieszkanie cz.8

Na czas i cenę przy sprzedaży mieszkania wpływa jego wygląd, lokalizacja, okolica, dostępna infrastruktura. Wszystkie te elementy mają znaczenie. Dobrze przygotowane mieszkania, jego neutralny wygląd, czyste, przestronne i neutralnie pachnące także mają ogromne znaczenie. Nie bez znaczenia jest także pora sprzedaży mieszkania. Warto umawiać klientów do obejrzenia mieszkania w najlepszych godzinach. Jeżeli wiemy, że rano jest nieodpowiednia pora zmieńmy godzinę. Sąsiedzi wychodzą do pracy i odprowadzają dzieci do szkoły, na korytarzu panuje hałas warto przesunąć godzinę prezentacji nieruchomości na lepszy czas. Jeżeli okna w mieszkaniu są tak ustawione, że słońce wpada do mieszkania przed godziną 12 w południe warto wygospodarować ten czas.

Mieszkanie chłodnym okiem

W zawiązku z powyższym ważne jest aby zaprosić na prezentację mieszkania potencjalnych klientów w godzinach, kiedy do mieszkania wpada najwięcej światła słonecznego.  Warto przyjrzeć się własnemu mieszkaniu krytycznie. Jak zachowują się sąsiedzi, o której godzinie najwięcej hałasują a o której jest spokojnie i cicho. Z reguły mieszkanie ma być oazą spokoju i bezpieczeństwa i nikt nie chce kupować mieszkania, w którym jest głośno. Prawda jest taka, że nie ma mieszkań idealnych. Zawsze coś może komuś przeszkadzać. Dlatego warto wsłuchać się w hałasy. Te pochodzące z własnego mieszkania, klatki, bloku, sąsiadów, ich upodobań i nawyków oraz ruch uliczny. Mieszkanie może być atrakcyjne, spokojne i bezpieczne jednak niewłaściwa godzina jego prezentacji może spowodować, że klienci nie będą chcieli go kupić.

Unikajmy

Dlatego źle jest jeżeli kupcy obejrzą mieszkanie w niwłąściej porze.  Do którego nie zagladają promienie słoneczne. Słychać będzie głośne hałasy u sąsiadów, którzy właśnie remontują swoją łazienkę. Słychać będzie  hałas dobiegający z ulicy w porze szczytu komunikacyjnego. Jeżeli dzień jest pochmurny, mieszkanie nie jest bardzo słoneczne, wpada do niego mało promieni słońca w ciągu dnia. Warto odłożyć prezentację mieszkania o jeden, dwa dni i po sprawdzeniu prognozy pogody wybrać właściwą porę. Warto zasięgnąć porady specjalistów w tym zakresie. W biurach nieruchomości pracują wyspecjalizowaniu agencji nieruchomości, którzy pomogą wybrać najlepszy czas na prezentację mieszkania.

Subskrybuj nowe oferty