Jak sprzedać mieszkanie cz.4

Jak sprzedać mieszkanie cz.4

Jakie więc są główne wskazówki przy sprzedaży mieszkania pod kątem home staging-u? Wymieniamy poniżej.

Porządek w nieruchomości

Może zabrzmi to bardzo banalnie, ale przed oferowaniem mieszkania na rynku trzeba posprzątać je i całe i dokładnie. Nie chodzi o takie porządki jak przed świętami ale o porządne łącznie z zaglądnięciem do wszelkich kątów, szpar czy przestrzeni nad i za meblami oraz kanapami. Dobrze jest zwrócić uwagę na pajęczyny i kurz zalegający na lampach, grzejnikach, parapetach. Trzeba usunąć przypalenia z kuchenki lub płyty indukcyjnej, usunąć tłuszcz z blatów, przetrzeć szafki kuchenne. Powierzchnie półek powinny zostać bardzo dokładnie odkurzone. Z dywanów, krzeseł, foteli czy tapczanów trzeba usunąć sierść po zwierzętach domowych jakimi są psy czy koty. Plamy na tapicerce usunąć, a nie tylko wsunąć krzesła pod stół tak aby nie było ich widać. Zbędne chodniki i inne kurzołapy wynieść w postronne miejsce.

Okna w mieszkaniu

Każdy ceni sobie ład i estetykę przedmiotów oraz innego wyposażenia w mieszkaniu. Są one jednym z kluczowych elementów mieszkania, a ich rozmieszczenie, wielkość i ekspozycja decyduje niekiedy o kupnie mieszkania lub domu. Ważny jest rodzaj materiału z jakiego są wykonane, ilość szyb przeszklenia.  Okna nie mogą być brudne, trzeba dokładnie je umyć. Nie tylko same szyby ale również ramy, ościeżnice i wewnętrzne oraz zewnętrzne parapety. Stare, zniszczone okna przydałoby się wymienić. Okna muszą błyszczeć, bez smug i zacieków. Dobrze jest optycznie powiększyć okna. Niekiedy niezbędne będzie zdjęcie ciężkich firan i zasłon, a zastąpienie ich lekkimi, zwiewnymi wg nowych wzorów. Pochowaj lub oddaj sąsiadom zabierające światło duże rośliny doniczkowe.

Podłogi w mieszkaniu

Podłogi, ściany i sufity to największe powierzchnie w mieszkaniu. Muszą być odkurzone, czyste, umyte. Nidzie nie może się składować kurz. Dobrze podłogi wyfroterować. Trzeba z szerokiej gamy środków chemicznych wybrać te, które usuwają stare zabrudzenia jednocześnie nie niszczą powierzchni. Nie mogą również uwalniać  ostrych zapachów, niczym ze szpitala. Jeśli na podłodze jest parkiet, dobrze jest go wycyklinować. Stare płytki pcv można przykryć panelami. Niewielkie inwestycje mogą diametralnie zmienić mieszkanie. Drewnianej podłogi lub paneli nie trzeba zasłaniać dywanami i chodnikami. Wnętrza wydadzą się bardziej lekkie, komfortowe i przestronne.

Subskrybuj nowe oferty