Kielce nieruchomości. Agent nieruchomości

Kielce nieruchomości. Agent nieruchomości

Zawód agenta nieruchomości

W obecnych czasach mamy do czynienia z powstawaniem coraz nowych zawodów. Niektóre są zupełnie nowe, inne przeżywają swój renesans. Zawód agenta nieruchomości nie jest nowy, ale nabrał nowego znaczenia i wyrazu. Praca jako agent nieruchomości staje się coraz bardziej prestiżowa, wobec rosnącego zapotrzebowania biur nieruchomości, wzrostu wolumenu sprzedaży na rynku pierwotnym i wtórnym.

Na rozkwit zawodu agenta ma wpływ sposób życia w dzisiejszych czasach. Wszyscy są zajęci, zabiegani, czas jest w cenie. Poszukiwania mieszkania, domu czy działki zajmują wiele dni. Potencjalni kupcy nieruchomości nie mają przeważnie za wiele czasu. Praca zawodowa i inne obowiązki, również rodzinne. Za każdym razem pytać się szefa o wolne, brać urlop, sprawdzać, wyszukiwać. Zakup może najzwyczajniej przerosnąć siły i ograniczone możliwości dobowe. W końcu będzie to docelowa nieruchomość na następne wiele lat.

Niezależnie od tych czy wielu innych powodów jakimi kierują się potencjalni klienci, obecnie najczęściej korzystają z pośrednictwa i pomocy biura nieruchomości. Nie tylko kupujący ale również sprzedający nieruchomości. Właściwie, to agent reprezentuje biuro i klienta przed drugą stroną. Pomaga i zdejmuje z barków klienta wiele kwestii. Przede wszystkim pomoże w czasochłonnych poszukiwaniach.

Agent spośród setek ofert znajdzie i zaproponuje nieruchomość spełniającą życzenia kupującego. Zgodną z określonymi założeniami, w preferowanej lokalizacji i dostosowaną do budżetu osoby zainteresowanej. Przeprowadzi wstępny rekonesans, sprawdzi stan prawny, umówi prezentację, poprowadzi przez skomplikowany proces zakupu. Rynek agentów został uwolniony. Do 2014 roku konieczne było zdobycie licencji pośrednika nieruchomości.

Nie było innej drogi by zostać agentem nieruchomości. Obecnie wymóg ten nie obowiązuje. Nie jest to równoznaczne z tym, że każdy może zostać agentem. W ustawie o gospodarce nieruchomościami odnajdujemy szczegóły. Trzeba mieć własną działalność gospodarczą lub zatrudnić się w biurze nieruchomości. Innymi słowy osoba fizyczna nie posiadająca działalności tylko wtedy może być agentem, kiedy będzie na etacie.

Dostosowanie do rynku nieruchomości

Fakt, że nie jest już konieczne ukończenie studiów kierunkowych związanych z nieruchomościami, jest kolejnym ułatwieniem. Najszybciej oczywiście znajdą pracę osoby z wykształceniem pokrewnym. Poszukiwane są kwalifikacje z dziedziny prawa, gospodarki nieruchomościami, marketingu oraz zarządzania.

Agent musi znać i stosować prawo, posiadać dobre rozeznanie rynku. Niezbędne są również umiejętności dobrego nawiązywania kontaktu z ludźmi, słuchania ich oraz szeroko rozumiane przygotowanie sprzedażowe. Aktualnie najszybciej aby zacząć pracę w zawodzie agenta, a jednocześnie najłatwiej można skończyć kurs dla pośredników nieruchomości.

Kurs  obejmuje wszelkie zagadnienia tematyczne wymagane w obrocie nieruchomościami. W dłuższej perspektywie jednak i to nie wystarczy. Dobry i parzący w przyszłość agent nieruchomości cały czas się rozbudowuje zakres kompetencji i poznanie rynku. Kurs to dobry start do późniejszych sukcesów w tej branży.

Subskrybuj nowe oferty