Jak sprzedać mieszkanie cz.5

Jak sprzedać mieszkanie cz.5

Właściwe zapachy

Właściwe jest wywietrzenie mieszkania. Niezbędne usunięcie wszelkich rzeczy, które nadają mu zapach staroci. Stare meble, wersalki, obuwie, wykładziny są potencjalnymi źródłami nieprzyjemnych zapachów. Można to szybko ocenić wybierając się na długi spacer na łono natury, a następnie wchodząc do nieprzewietrzonego mieszkania. Zapachy powstałe po gotowaniu lub smażeniu mogą również zostać niewłaściwie odebrane. W kontakcie z zaduchem, kupujący może nie mieć ochoty na dalszą prezentację. Mieszkanie można wyozonować lub skorzystać z delikatnych zapachów w aerozolu. W przeciwieństwie do powyższego, nie jest zalecane palenie wszelkiego rodzaju kadzidełek, niekiedy wystarczy lekko tląca się świeca zapachowa. O papierosach nawet nie wspomnimy.

Uwolnij przestrzeń

Zagracone wnętrze jest zawsze dalekie od komfortu i funkcjonalności. Z pewnością bałagan wywołuje odczucie chaosu i zamętu. Warto uwolnić nieco przestrzeni usuwając niepotrzebne meble lub te nie pasujące do kompletu. Wskazanym jest pozbycie się plakatów, obrazów czy gobelinów. Podobnie odkleić się powinno wszelkiego rodzaju naklejki z mebli, tak popularne w pokojach dziecięcych.  Bezsprzecznie na półkach i w szafach wszystko powinno być skrupulatnie ułożone. Pozostawiając nieco  otwartej przestrzeni wywołajmy wrażenie przestronności. Reasumując w mieszkaniu mogą zostać tylko te meble, które pokażą jego pojemność i wygodę.

Odpersonalizuj wnętrza

Każdy człowiek jest indywidualną jednostką. Każda rodzina jest inna. Właściciele nieruchomości wprowadzają do mieszkania swoje poczucie estetyki, styl, charakter. Każdy ma inne pojmowanie piękna. Mieszkanie przyjmuje indywidualny wyraz.  Różne dodatki, rzeczy personalizują mieszkanie. Przed prezentacją dobrze jest pozbawić nieruchomość prywatnych elementów wystroju. To zdjęcia, pamiątki, obrazki. Również obrazy świętych, krzyże czy inne elementy religii mieszkańców. Konkludując wnętrza powinny nabrać neutralnego charakteru i  stylu dopasowanego do jak największej ilości osób.

Subskrybuj nowe oferty