Jak sprzedać mieszkanie cz.3

Jak sprzedać mieszkanie cz.3

Home staging znacznie zwiększa szansę sprzedaży mieszkania. Jego popularność wzrasta wśród sprzedających oraz wynajmujących swoje mieszkania czy domy. Dlatego wiele osób zapisuje się na kursy i szkolenia na których pragnie zdobyć dodatkowe kwalifikacje w tym względzie. Nowy wolny zawód homestager. Innymi słowy specjalista od przygotowywania do sprzedaży jest często łączony z zawodem agenta nieruchomości. Home staging to wszystko co wspiera transakcję i przygotowuje daną nieruchomość. Ma to związek i robione jest pod kontem wzrostu jej atrakcyjności do sprzedaży lub wynajmu.

Dlaczego home staging

Celem wszelkich działań home stagingu odpowiednie zaaranżowanie wnętrza. Odpowiednie, czyli takie, które podkreśli jego indywidualny i atrakcyjny charakter. Działanie to, ma zainteresować jak największą liczbę potencjalnych klientów. Dlatego też tym samym ma przyspieszyć sprzedaż lub wynajem. Ważny jest również aspekt finansowy. Działania te mają doprowadzić do transakcji za potencjalnie najwyższą cenę. Techniki home stagingu opierają się powszechnie znanych zasadach z dziedziny marketingu. Ich zastosowanie przekształca nieruchomość z mieszkalnej, na taką która jest do sprzedaży. Nieruchomość taka staje się z użytecznej dla domownika, pożądanym  produktem marketingowym. Oczywiście atrakcyjnym i poszukiwanym na rynku nieruchomości. Doświadczeni fachowcy z branży wskazują skrócenie czasu sprzedaży nieruchomości o prawie połowę. Jednocześnie rośnie jej wartość rynkowa o klika do kilkunastu procent.

Działania niskobudżetowe

Ideą założeń home stagingu jest przeprowadzenie działań niskobudżetowych. W związku z tym, celem jest podjęcie działań nieobciążając zbytnio portfela sprzedającego. Jednym z wielu działań jest chociażby usunięcie rzeczy personalizujących mieszkanie. Oczywiście na czas oferowania go na rynku nieruchomości. Dotyczy to m.in. rzeczy osobistych oraz elementów wystroju. Home staging jest bardzo potrzebny w tych nieruchomościach, gdzie jest zainteresowanie prezentacją na miejscu. Jednak w jej wyniku jednak nikt nie podejmuje decyzji zakupowej. Stwarza to przesłanki ku temu, że widać, że oferta jest korzystna. Zarówno pod kątem cenowym, parametrów nieruchomości oraz jej lokalizacji jest atrakcyjna. Jednak zniechęcająca jest sama nieruchomość. Przygotowanie nieruchomości niewielkim nakładem środków ma diametralnie zmienić ten stan. Tak aby nieruchomość sprzedać w krótkim czasie i w góry założonej cenie. Dobrze jest zawrzeć w cenie widełki do potencjalnej negocjacji z klientem.

Subskrybuj nowe oferty