Jak sprzedać mieszkanie cz.2

Jak sprzedać mieszkanie cz.2

Odpowiednia reklama nieruchomości

Mówią „reklama dźwignią handlu”.  Pomimo, iż powiedzenie to powstało w czasach PRL-u, kiedy nie było żadnego problemu ze sprzedażą towarów i usług, jest w nim dużo prawdy. Dobrze napisane ogłoszenie to podstawa dalszych działań. Nie sprzeda się oferta przedstawiona nijako, niczym nie wyróżniająca się na tle wielu podobnych. Opis oraz zdjęcia powinny zostać w detalach starannie przygotowane. One to jako pierwsze prezentują klientowi nieruchomość. Z powodu dobrze skonstruowanego ogłoszenia dochodzi do kontaktu potencjalnego klienta z właścicielem lub pośrednikiem sprzedającym nieruchomość. Dlatego, też ogłoszenie musi zawierać dużo konkretnych informacji o mieszkaniu, dobrej jakości zdjęcia, z naciskiem na detale i plusy nieruchomości.

Odpowiednie miejsce

Ogłoszenie to nie wszystko, trzeba je umieścić w odpowiednim miejscu, tam gdzie następuje styczność potencjalnych szukających ze sprzedającym. Dobrze jest skorzystać z fachowych usług profesjonalnego biura nieruchomości. Po podpisaniu stosownej umowy pośrednictwa przygotuje ono stosowne opisy, zaoferuje profesjonalną usługę fotograficzną. Gotowe ogłoszenie zostanie zaprezentowane nie tylko na stronie internetowej biura. W ramach systemu wymianu ofert na stronach biur w nim uczestniczących również, najczęściej w skali miasta gdzie jest zlokalizowana nieruchomość. Ogłoszenie zostanie również wyeksportowane na najbardziej popularne portale z nieruchomościami i odpowiednio wyróżnione. Do tego dochodzi reklama w Google, banery, tablice, social media i wiele innych.

Bezpieczeństwo sprzedaży mieszkania

Kiedy wystawiamy sami ogłoszenie o sprzedaży mieszkania wystawiamy swoją prywatność na widok publiczny. W ogłoszeniu prezentujemy kontakt do siebie,  podajemy adresy, pokazujemy jakie mamy wartościowe sprzęty w mieszkaniu.  Niewątpliwie, po rozmowie telefonicznej wpuszczamy na prezentację zupełnie obcą osobę, nie spisując jej danych, nie prosząc o okazanie dowodu osobistego.   Oprócz bezpośrednio zainteresowanych na pewno będą dzwonić również inne osoby, niezwiązane ze sprzedażą chociażby nachalni pośrednicy kredytowi.  Jeżeli skorzystamy z usług biura nieruchomości nr telefonu nie jest publiczny, a osoby przychodzące są rejestrowane przez pośrednika.

Subskrybuj nowe oferty