Nieruchomości Kielce. Jak sprzedać mieszkanie cz.1

Nieruchomości Kielce. Jak sprzedać mieszkanie cz.1

Wiele osób zastanawia się nad bądź zakupem, bądź sprzedażą mieszkania, domu lub innego lokalu. Często ogrom spraw, które kumulują się i idą w ślad za tak ważną decyzją życiową jest dla niektórych przerażająca. Kluczową rzeczą jest przygotowanie się do samego procesu sprzedaży mieszkania. Nie będzie przeprowadzki, urządzania nowego mieszkania, nie będzie radości z nowej lokalizacji o ile nie zostaną wdrożone standardowe, podstawowe rzeczy przy jego sprzedaży. Zdarza się również, że ludzie nie wiedza jak się za to zabrać, ponieważ sama w sobie sprzedaż mieszkania jest procesem dosyć skomplikowanym. Chcąc zrobić to szybko, zyskownie, bezpiecznie, a przede wszystko sprawnie, szczegółowe wskazówki prezentujemy w artykule poniżej.

Stan prawny mieszkania

Podstawowa i niezbędna czynność, to zgromadzenie, przeglądnięcie i uporządkowanie dokumentacji mieszkania.  Jest to absolutnie podstawa od której trzeba rozpocząć odpowiadając na pytanie jak sprzedać mieszkanie. Stan prawny nieruchomości, jego forma własności, dane w księdze wieczystej, od tego zaczynamy. Dokładna i zweryfikowana powierzchnia mieszkania, miejsce postojowe dodatkowe komórki lokatorskie czy na rowery czy są wpisane do księgi wieczystej mieszkania. Może jednak mają osobną? Kto jest zarządcą powierzchni wspólnych? Jakie są plany remontowe, inwestycyjne?  Czy coś będzie się remontowało lub budowało w okolicy? Całokształt spraw formalnych jest bardzo ważny. Trzeba też wpleść w nie wątek przyszłości otoczenia.

Właściwa cena nieruchomości

Właściwe określenie ceny wywoławczej nieruchomości to kolejny kluczowy etap przygotowania do sprzedaży. Trzeba spojrzeć na to niejako z boku. Biuro nieruchomości bardzo w tym pomoże. Niestety nie zawsze sprzedający może patrzeć na cenę tylko przez pryzmat ile pieniędzy potrzebuje na nowe mieszkanie lub dom.  Ważniejsze jest porównanie do nieruchomości o podobnej wielkości, lokalizacji lub stanie. Ważne jest ile realnie za potencjalną  daną nieruchomość  dany klient będzie oferował. Trzeba realnie ustalić ile jest warta nasza nieruchomość w danym momencie, na danym rynku, w danej sytuacji.  Stosunek emocjonalny niekiedy nie pozwala spojrzeć na realną wartość obiektywnie, a sentymenty biorą górę. Końcową cenę pomagają ustalić rozsądnie i obiektywnie  gazety ogłoszeniowe lub portale nieruchomości. Pomocnym na pewno będzie agent nieruchomości, który codziennie styka się z ofertami i zna końcowe ceny transakcyjne. Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszego biura nieruchomości w Kielcach.

Subskrybuj nowe oferty