Biuro nieruchomości – 5 zalet dla sprzedających mieszkanie lub dom

Biuro nieruchomości – 5 zalet dla sprzedających mieszkanie lub dom

Sprzedając nieruchomość, do wyboru mamy dwie drogi. Samodzielne stworzenie ogłoszenia oraz wystawienie ich na lokalnych portalach lub skorzystanie z usług biura nieruchomości, które kompleksowo zajmie się wszystkimi aspektami związanymi z nabyciem mieszkania lub domu. Dziś przedstawiamy zalety drugiego rozwiązania.

Pośrednictwo biura nieruchomości

Agencja nieruchomości to nic innego jak pośrednik pomiędzy sprzedającym a nabywcą, który pomaga skontaktować ze sobą dwie strony. W zależności od zakresu usług agencje nieruchomości mogą nie tylko zajmować się wystawianiem ogłoszeń oraz prezentacją lokalu dla potencjalnych nabywców, ale także przygotowaniem wszelkiego rodzaju dokumentów, niezbędnych do preprowadzenia procesu sprzedaży. Najczęstszą formą wynagrodzenia biur nieruchomości jest prowizja od kwoty uzyskanej za zbytą nieruchomość. Pomimo kosztów związanych z korzystaniem z jej usług ilość zalet korzystnie przemawia za skorzystaniem z pomocy tego rodzaju fachowców.

5 najważniejszych zalet korzystania z biura nieruchomości

Skorzystanie z biura nieruchomości w trakcie sprzedaży domu lub mieszkania, to wygoda, ale i pełne bezpieczeństwo transakcji. Osoby mające za sobą współpracę z pośrednikami najczęściej jako zalety wymieniają takie korzyści jak:

  • Dopasowanie oferty do potrzeb rynku i dotarcie do większej liczby zainteresowanych. W praktyce biura nieruchomości mają szeroką sieć kontaktów, w tym także potencjalnych klientów, dzięki czemu mogą oni znacznie przyspieszyć sprzedaż nieruchomości.
  • Kompleksowy kontakt z nabywcą. Korzystając z usług biura nieruchomości, sprzedający nie musi się martwić prezentacją lokalu, a także umawianiem spotkań. Dzięki czemu może swobodnie zająć się codziennymi obowiązkami i przyjemnościami.
  • Pomoc w uzyskaniu właściwych dokumentów. Sprzedaż nieruchomości wiąże się z koniecznością posiadania wszystkich dokumentów urzędowych, w tym także odpisów z księgi wieczystej. Biura nieruchomości mogą się tym zająć za swoich klientów, oszczędzając przy tym ich czas.
  • Uzyskanie lepszej ceny za nieruchomość. Biura nieruchomości znają wiele trików na to, jak zwiększyć wartość nieruchomości i zaprezentować ją jak najkorzystniej. Ich doświadczenie pozwala na uzyskanie wyższej kwoty ze sprzedaży, niekiedy nawet do 10% od tej zakładanej wyjściowo przez właścicieli.

Wszystko to sprawia, że korzystanie z biura nieruchomości w trakcie sprzedaży mieszkania lub domu jest rozsądnym rozwiązaniem. Pozwala ono nie tylko zyskać szybszą sprzedaż lokalu, ale także bezcenny czas, jakiego nie trzeba poświęcać na spotkania z kupcami i załatwianie formalności.

Subskrybuj nowe oferty