Biuro nieruchomości, a bezpieczeństwo zakupu cz.3

Biuro nieruchomości, a bezpieczeństwo zakupu cz.3

Sprzedaż mieszkania czy domu wiąże się z wieloma czynnościami. Złożony proces podpisania umowy z potencjalnymi klientami, przygotowanie umów przedwstępnych, sprawdzenie dokumentów, odbieranie dziesiątek telefonów i wielokrotna prezentacja nieruchomości powoduje, że sprzedaż mieszkania czy domu jest uciążliwa i męcząca.


Dlatego warto skorzystać z usług biura nieruchomości. Profesjonalni agenci nieruchomości przygotują także zdjęcia, filmy reklamowe i umieszczą je na dobrze pozycjonowanej i reklamowanej stronie internetowej.

Sprzedaż mieszkania przez biuro jest także dużo bezpieczniejsza niż samodzielne szukanie klientów. Z reguły nie wypada spytać potencjalnego nabywcę oglądającego mieszkanie jak się dokładnie nazywa i gdzie mieszka. Poproszenie go o dowód osobisty w sytuacji ochrony danych osobowych RODO wydaje się być zupełnie nie na miejscu. W takiej sytuacji dochodzi do sytuacji kiedy mieszkanie ogląda zupełnie obca nam osoba, o której zupełnie nic nie wiemy, nawet nie jesteśmy pewni, że podane przez telefon imię i nazwisko jest prawdziwe. Zanim agent nieruchomości przyprowadzi do mieszkania czy domu potencjalnego klienta podpisze z nim umowę pośrednictwa, do której niezbędne będzie spisanie danych osobowych klienta. W tym celu będzie musiał sprawdzić jego dowód osobisty, spisać imię i nazwisko oraz adres. Klient poda także swój numer telefonu.


Osoba, która będzie oglądała mieszkanie już nie będzie anonimowa, jej dane zostaną sprawdzone.

Udawany klient, który chce obejrzeć mieszkanie tylko i wyłączeni w celu obejrzenia ruchomości w nim znajdujących się nie zdecyduje się na zrobienie tego przez biuro nieruchomości, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że jego dane zostaną spisane. Podsumowując korzystanie z profesjonalnego biura nieruchomości to szansa na bezproblemową i bezpieczną sprzedaż oraz uniknięcie utraty znacznej wielkości oszczędności. Ponadto znaczne skrócenie czasu sprzedaży czy zakupu oraz bez zbędnego „zawracania głowy” przez klientów, którzy w gruncie rzeczy nie mają konkretnego planu zakupu mieszkania ale są dopiero na etapie zastanawiania się jednak dzwonią na podane numery telefonów w ofercie aby coś więcej się dowiedzieć. Często takie osoby nie kupują ostatecznie mieszkania ale wydzwaniają w ich sprawie wielokrotnie.

Subskrybuj nowe oferty