Biuro nieruchomości, a bezpieczeństwo zakupu cz.2

Biuro nieruchomości, a bezpieczeństwo zakupu cz.2

Kontynuując wątek z poprzedniej części wybór biura nieruchomości jest kluczowy, aby transakcja sprzedaży, wynajmu czy zakupu nowej nieruchomości przebiegła bezproblemowo. Dobre przygotowanie merytoryczne agentów nieruchomości do wykonywanego zawodu może uchronić nas przed utratą  oszczędności.


Poszukując mieszkania dla określonego klienta wprawione biuro nieruchomości zrobi to zaledwie w kilka dni.

Inne oferty mieszkań zaproponuje młodej rodzinie  z małymi dziećmi a inne starszemu małżeństwu, którzy szukają spokojnego mieszkania z windą. Rodzina z dziećmi będzie poszukiwała mieszkania na osiedlu, w którym zamieszkują inne młode rodziny z dziećmi z bardzo dobrą infrastrukturą, blisko przystanków autobusowych, żłobka, przedszkola, szkoły, przychodni z zatrudnionym w niej pediatrą lub lekarzem rodzinnym, zwróci uwagę na to czy w pobliżu znajdują się place zabaw i ścieżki rowerowe. Niekoniecznie mieszkanie powinno być bardzo ciche, ale niezbędne jest aby było bezpieczne dla dzieci. Znając preferencje rodziny biuro nieruchomości może w kilka godzin przygotować ofertę kilku mieszkań do obejrzenia spełniających oczekiwania młodej rodziny. Innego mieszkania będzie szukało starsze małżeństwo, które po wychowaniu dzieci chce osiąść w spokojnej okolicy. Dla takiego klienta ważne będzie aby był dobry dojazd, blisko przystanek autobusowy lub jeżeli poruszają się klienci samochodem blisko parking. Najlepiej aby w bloku była winda lub mieszkanie znajdowało się na niskiej kondygnacji. Starsze małżeństwo prędzej zgodzi się na propozycję małego domku z ogródkiem poza miastem niż rodzina wielodzietna, w której  dzieci są w wieku szkolnym.


Każdy klient ma inne oczekiwania i preferencje. Nie ma nieruchomości złych czy dobrych, dobrze zlokalizowanych czy też źle.

Wszystko zależy od tego jakie klient ma potrzeby i jaką sytuację rodzinno-zawodową. Oferta kilku propozycji nieruchomości znacznie zaoszczędzi czas klientów na szczegółowe przejrzenie wszystkich dostępnych ofert na rynku. Skorzystanie z biura nieruchomości w większym stopniu może zakończyć się sukcesem, ponieważ podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie z kilku ofert spełniających preferencje i oczekiwania klientów będzie dużo łatwiejsze niż wybór z kilkudziesięciu różnych ofert.

Subskrybuj nowe oferty