Biuro nieruchomości, a bezpieczeństwo zakupu cz.1

Biuro nieruchomości, a bezpieczeństwo zakupu cz.1

Zakup mieszkania czy domu to duża inwestycja finansowa. Często klienci przeznaczają na zakup nieruchomości wszystkie oszczędności. Oczywiście są to środki jakie udało im się zgromadzić w trakcie dotychczasowego życia. Brak znajomości przepisów prawnych  i nieumiejętność poruszania się po rynku nieruchomości może spowodować utratę sporej gotówki. Przy zakupie nieruchomości ryzyko popełnienia błędu jest duże. Warto do realizacji takiej transakcji zatrudnić profesjonalne biuro nieruchomości.


Agenci nieruchomości specjalizujący się w zakresie obrotu nieruchomościami znają pułapki, ryzykowne zapisy w umowach, potrafią szybko sprawdzić stan prawny nieruchomości.

Wiedzą gdzie i jak to zrobić. Z jednej strony oszczędzamy czas, który niewątpliwie musielibyśmy na to poświęcić z drugiej strony zdajemy się na profesjonalistów, którzy niemal codziennie dokonują dla klientów transakcji sprzedaży czy zakupu nieruchomości. Zapewne nikt nie chciałby zakupić domu z niechcianym lokatorem czy w miejscu, w którym za kilka miesięcy powstanie niedaleko droga szybkiego ruchu.

Agencje nieruchomości interesują się rynkiem nieruchomości w szerokim zakresie. Sprawdzają plany zagospodarowania przestrzennego, etapy budowy szkół, przedszkoli, parków rekreacyjnych, ścieżek rowerowych. Dobry agent nieruchomości interesuje się  wszystkim co dotyczy sprzedaży i kupna mieszkania lub domu. W obecnych czasach możliwa jest sprzedaż nieruchomości z kredytem. Należy jednak w tym wypadku bardzo dokładnie czytać wszystkie umowy. Szczegółowe zapisy spłaty kredytu w przypadku jego cesji na nowego właściciela. Ewentualnie należy żądać spłaty kredytu przez właściciela nieruchomości aby zakupić nowe lokum bez obciążeń kredytowych. W takim wypadku niemal niezbędna jest pomoc uczciwego biura nieruchomości, który zaangażuje się w sprzedaż i weźmie za nią odpowiedzialność.


Wybór biura nieruchomości powinien być dobrze przemyślany, ponieważ od niego będzie zależało dokonanie dobrej inwestycji.

Warto poczytać w Internecie opinie na temat biura oraz zwrócić uwagę na merytoryczne przygotowanie agentów nieruchomości zatrudnionych w biurze.  Z reguły zadowoleni klienci rzadko piszą o dobrych stronach biura. Jeżeli transakcja przebiegła pomyślnie i szybko, klienci także szybko zapominają o tym, że miała miejsce. Jeżeli negatywnych opinii jest dużo, warto przeczytać niemal wszystkie. Należy wówczas zwrócić uwagę, czy uwagi dotyczą niemiłej obsługi czy merytorycznego przeprowadzania transakcji sprzedaży czy zakupu nieruchomości.

Subskrybuj nowe oferty